tenniso
13 بهمن 1401 - 23:29

استان فارس توانمندی ویژه ای در تولید دارو دارد

شیراز- استاندار فارس گفت: با تمرکز زدایی می‌توان روند تولید دارو در کشور را سرعت بخشید و فارس نیز توانمندی ویژه ای در تولید دارو دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد هادی ایمانیه بعد از ظهر پنجشنبه در آئین افتتاح کارخانه تولید دارو در منطقه ویژه اقتصادی شیراز بیان کرد: آنان که مدعی عدم تحریم دارو هستند در اولین گام دارو را برای مردم ایران تحریم کردند.

وی ادامه داد: دشمنان همچنان بی‌شرمانه نسبت به تحریم دارو و تجهیزات پزشکی اقدام کرده‌اند در این راستا برای خروج از این گونه مشکلات تنها راه حل تولید محصولات داخلی با تکیه بر دانش بومی است.

عالی‌ترین مقام دولت در استان فارس خاطرنشان کرد: با تمرکز زدایی می‌توان روند تولید دارو در استان و کشور را سرعت بخشید این در حالی است که فارس و برخی از استان‌های کشور توانمندی ویژه ای در تولید دارو دارند از این رو می‌توان با تکیه بر دانش و نظارت بر روند تولید دارو مشکلات در این بخش را برطرف کرد.

ایمانیه تاکید کرد: اگر سازمان غذا و دارو به نیروهای توانمند استان فارس اعتماد کند شاهد خواهیم بود که نیروهای توانمند استان فارس می‌توانند داروهای مورد نیاز کشور را با بهترین کیفیت و بالاترین استانداردهای لازم در این بخش تولید کنند.

به گفته استاندار فارس منطقه ویژه اقتصادی شیراز مکانی مناسب برای حضور سرمایه گذاران است که تمایل به سرمایه گذاری در بخش سلامت هستند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1016001