tenniso
14 بهمن 1401 - 15:48

حضور پیشگامان انقلاب بین جوانان برای تبیین دوره طاغوت ضروری است

اصفهان- استاندار اصفهان گفت: برای تبیین شرایط پیش از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از مؤثرترین و کارآمدترین سلاح‌ها، حضور پیشگامان انقلاب اسلامی در مجامع مختلف آموزشی و بین جوانان است.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدرضا مرتضوی ظهر جمعه در همایش تجلیل از پیشگامان انقلاب اسلامی استان که با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: ایام دهه فجر یادآور طلوع خورشید نورانی انقلاب در این مرز و بوم است و در این مسیر، پیشگامان انقلاب اسلامی و طلایه داران مبارزه با طاغوت نیز نقشی مؤثری داشتند.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس محدود به هشت سال مبارزه برابر رژیم بعث نبود بلکه هنوز هم در دفاع مقدس قرار داریم، گفت: در این دفاع مقدس، سلاح ما جهاد تبیین است و در این مسیر باید تلاش کرد تا با حرکتی که دشمن از سال‌ها قبل برای آن برنامه‌ریزی کرده تا بتواند سرمایه این انقلاب یعنی جوانان را از ادامه مسیر مأیوس کند، مقابله کنیم.

استاندار ادامه داد: اینکه جمعیت پیشگامان انقلاب اسلامی در دوره‌ای که تمام دنیای استکبار به حمایت از طاغوت زمان اقدام کرده بودند به مبارزه برخاستند، جایگاه و منزلتی ویژه دارد و بزرگ‌تر از این مبارزه زمانی است که در ادامه مسیر برای حفظ، تنومند شدن و الگو شدن انقلاب در دوران دفاع مقدس و دوران‌های بعدی حضور مؤثر دارند.

مرتضوی خاطرنشان کرد: یکی از وجوه پرداختن به روشنگری و تبیین برای جوانان، پرداختن به ترسیم شرایطی است که در دوران رژیم طاغوت در کشور داشتیم زیرا اگر این موارد را ترسیم نکنیم، هیچ‌گاه نمی‌توانیم قدر گوهری که خداوند به ما داده را بدانیم.

وی با تأکید بر اهمیت حضور پیشگامان انقلاب اسلامی میان جوانان، گفت: برای تبیین شرایط پیش از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از مؤثرترین و کارآمدترین سلاح‌ها، حضور پیشگامان انقلاب اسلامی در مجامع مختلف آموزشی و دانشگاهی است تا آنچه که دیده‌اند را به زبان خودشان بیان و تبیین کنند و در این مسیر باید تمام امکانات‌مان را به میان آوریم تا این اتفاق مهم به سرانجامی موفق منتهی شود.

به گزارش مهر، در این همایش از کتاب یادگار معنوی، زندگی‌نامه حجت‌الاسلام حاج شیخ مهدی مظاهری به روایت اسناد ساواک، با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور و جمعی از مسئولان استان و پیشگامان انقلاب رونمایی شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1016986