tenniso
14 بهمن 1401 - 11:10

استاندار بوشهر: اجرای طرح‌های اقتصادی در نقاط مختلف استان افزایش یافت

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه برای گذر از جنگ اقتصادی دشمن نیاز به افزایش سرمایه‌گذاری است گفت: در این راستا طرح‌های اقتصادی به ویژه در حوزه دریا محور در استان بوشهر با همکاری بخش خصوصی افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازبندر دیر، احمد محمدی‌زاده صبح امروز در آیین افتتاح پرورش ماهی شهرستان دیر محور توسعه استان را در محور اقتصاد دریایی نام برد و اظهار داشت: در این زمینه ظرفیت‌های آبزیپروری در نوار ساحلی استان بوشهر به ویژه در شهرستان‌های جنوبی استان افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه 2 هزار هکتار اراضی ساحلی در منطقه بردخون شهرستان دیر برای پرورش میگو شناسایی شده است گفت: افزایش تولید آبزیان از طریق پرورش میگو و ماهی در جنوب استان بوشهر افزایش می‌یابد.

استاندار بوشهر اراضی پرورش آبزیان در مناطق جبرانی و دمیگز در شهرستان دیر را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: واگذاری اراضی پرورش میگو به صیادان در راستای ایجاد اشتغال در این منطقه یکی از اولویت‌ها است.

محمدی‌زاده به جنگ اقتصادی دشمن علیه ملت ایران پرداخت و بیان کرد: دشمنان در 44 سال گذشته انواع دسیسه و توطئه علیه ایران اسلامی به‌کار گرفته‌اند و پس از شکست در این هجمه‌ها اکنون وارد جنگ اقتصادی شده‌اند که از این مرحله هم با موفقیت عبور می‌کنیم.

 حل مشکل کشتی‌های صید صنعتی استان

وی عبور در جنگ اقتصادی را نیاز به مشارکت بخش خصوصی در اجرا طرح‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری دانست و تصریح کرد: در این راستا طرح‌های اقتصادی به ویژه در حوزه دریا محور در استان بوشهر با همکاری بخش خصوصی افزایش یافته است.

استاندار بوشهر از حل مشکل کشتی‌های صید صنعتی استان خبر داد و بیان کرد: با تلاش‌های انجام شده مشکل کشتی صید صنعتی برطرف شده و به‌زودی فعالان این حوزه پس از توقف چند ساله، فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

محمدی‌زاده به سفر دوم لنج‌های تجاری پرداخت و خاطر نشان کرد: مجوز سفر دوم لنج‌های تجاری در استان بوشهر صادر شده و فعالان این حوزه می‌توانند تا پایان خرداد سال آینده به کشورهای هدف برای واردات کالاهای ته لنجی سفر کنند.

افزایش 500 تن به ظرفیت تولید ماهی پرورشی استان

مدیرکل شیلات استان بوشهر نیز با اشاره به افتتاح طرح پرورش ماهی در شهرستان دیر گفت: طرح پرورش ماهی در خلیج‌فارس در 3 مایلی ساحل دیر برای تولید 500 تن در هر فصل در سومین روز از دهه فجر افتتاح شد.

عقیل امینی سرمایه‌گذاری این طرح توسط بخش خصوصی را 24 میلیارد تومان دانست و بیان کرد: با افتتاح این طرح زمینه اشتغال 20 نفر در دیر فراهم شد.

وی از راه‌اندازی مرکز تکثیر بچه میگو در دیر خبر داد و خاطر نشان کرد: کارگاه و مرکز تکثیر لارو و بچه میگو با ظرفیت 100 میلیون قطعه در شهرستان دیر در دستور کار قرار دارد و اکنون این کارگاه 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به شناسایی 500 هکتار اراضی ساحلی در روستای دمیگز شهرستان دیر برای پرورش میگو گفت: 2300 هکتار زمین ساحلی در منطقه خورخان دیر موافقت اولیه آن برای پرورش میگو صادر شده است.

امینی از واگذاری 400 مزرعه 2.5 هکتاری برای جوانان در پرورش میگو خبر داد و خاطر نشان کرد: با راه‌اندازی این طرح 20 هزار تن میگو تولید و زمینه اشتغال 4 هزار نفر فراهم می‌شود.

انتهای پیام/190/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1016502