tenniso
25 اسفند 1401 - 23:39

ابربازی‌ها، ویژه برنامه نوروزی یزد در عید 1402

معاون ورزشی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد گفت:‌ به منظور ایجاد نشاط عمومی ویژه برنامه «ابربازی‌ها» برای سرگرمی شهروندان و تجدید برخی خاطرات قدیمی در ایام عید 1402 در سطح شهر یزد اجرا می‌شود.

محمدرضا ربانی، معاون ورزشی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از این استان، با تشریح برنامه‌های ورزشی تدارک دیده شده این سازمان جهت ایام نوروز ۱۴۰۲، از مهمترین این برنامه‌ها را برگزاری اَبَربازی‌ها و بازیهای رومیزی در بوستانها و پارکهای شهر یزد برای ایجاد فضایی شاد و سرگرم کننده جهت شهروندان و مسافران نوروزی ذکر کرد.

وی در مورد اَبَربازی‌های نوروزی در یزد افزود: این بازی‌ها در قالب ۱۸ نوع بازی روی میزهای ۹۰ در ۹۰ سانتی‌متری در دو پارک غدیر و آزادگان برگزار خواهد شد که از جمله این بازی‌ها که برخی نوستالژیک و برخی فکری و گروهی است می‌توان به شطرنج، مارو پله، دالون،‌ پنتاگو و دیگر بازیهای فکری اشاره کرد.

ربانی اعلام کرد: این بازیها طی روزهای ۲۷ اسفند تا پنجم فروردین ماه در پارک غدیر و از ششم تا دوازدهم فرودین ماه در پارک آزادکان برگزار خواهد شد تا از این طریق بتوان مناطق مختلف شهر را پوشش داد.

وی گفت: به منظور آموزش رایگان این بازی‌ها نیز برخی از مربیان در این پارکها حضور خواهند داشت تا به شهروندان و مسافران نوروزی نحوه انجام این بازیها را آموزش دهند.

این مسئول همچنین از تدارک برگزاری بازی‎های رومیزی در این پارکها نیز خبر داد و تصریح کرد: این بازی‌ها نیز در قالب ۶ نوع بازی از ۲۷ اسفند تا پنجم فروردین در پارک آزادگان و از ششم تا دوازدهم فروردین ماه در پارک غدیر برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این برگزاری بازیهای هیجانی و خانوادگی در نوروزگاه‌ها و پارکهای سطح شهر نیز پیش بینی شده که تا بتوان ساعاتی خوش و بانشاط را برای خانواده‌ها و میهمانان نوروزی یزد فراهم آورد.

ربانی از جمله بازیهای هیجانی تدارک دیده شده برای خانواده‌ها را شامل پرتاب توپ، هفت سنگ،‌ حمل بادکنک پر از آب و از جمله مسابقات ورزشی که عمدتاً برای کودکان و نوجوانان برنامه ریزی شده را دارت،‌ تنیس روی میز، فوتبال دستی و موارد مشابه نام برد.

گفتنی است؛‌ سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد برای ایام نوروز ۱۴۰۲ تعداد ۴۰ ویژه‌برنامه‌‌ی شاد و متنوع را در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، گردشگری، آموزش شهروندی و تبلیغات شهری تدارک دیده است.

پایان پیام/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1096723